background

Hľadáte kvalitu? Práve ste ju našli!

Kvalitné preklady za priaznivé ceny do

  info@kvalitnypreklad.sk   +421 902 247 550

Úradné a neúradné preklady do francúzštiny

  3. 6. 2019
Image

Francúzština, alebo ak chcete francúzsky jazyk, je okrem toho, že je jazykom lásky, tiež jazykom používaným v 29 krajinách sveta a za svoj materinský jazyk ju považuje viac ako 220 miliónov ľudí.

 Je to románsky jazyk, ktorý vznikol z ľudovej latinčiny, no zároveň bol ovplyvnený aj keltským jazykom (používaným v Galii – súčasnom Severnom Francúzsku). Má mnoho variantov, ktoré nájdeme v Európe, Ázii, USA, Kanade a tiež aj v Afrike. Pričom sa francúzština používaná v jednotlivých krajinách od seba navzájom odlišuje. 

Napríklad francúzština používaná v Belgicku nie je úplne rovnaká ako francúzština, s ktorou sa môžete stretnúť vo Švajčiarsku. Čo však možno viacerých prekvapí je fakt, že najväčší počet rodených francúzsky hovoriacich pochádza práve z Afriky. Sú to najmä mnohé bývalé francúzske kolónie, ktoré si aj po získaní nezávislosti francúzštinu zachovali (ako napríklad Alžírsko, Tunisko, Pobrežie Slonoviny či Senegal).Možno viete a možno nie, no väčšina súčasných anglických slov vlastne pochádza z francúzštiny. Francúzština je oficiálnym jazykom viacerých medzinárodných organizácií a tiež je jedným z troch pracovných jazykov Európskej únie. 

Síce sa tento jazyk veľa používa a pre rodeného hovoriaceho je jednoduchý, no učiť sa ho ako cudzí jazyk je teda skutočná výzva. Hlavne z hľadiska výslovnosti. Ak Vás tento jazyk lásky náhodou neočaril, ale predsa ho potrebujete pri podnikaní, v takom prípade Vám môže pomôcť prekladateľ do francúzštiny. Keďže je na svete, ako sme už spomínali, mnoho ľudí, pre ktorých je francúzsky jazyk materinský, určite sa Vám oplatí nechať si Vašu internetovú stránku preložiť okrem angličtiny a nemčiny aj do francúzštiny. Nedovoľte, aby Váš medzinárodný obchod, či už vo Švajčiarsku, v Belgicku alebo v Kanade, stroskotal len na neznalosti francúzskeho jazyka. Ak francúzštinu neovládate, nezúfajte! Preklady zmlúv do francúzštiny náš francúzsky prekladateľ hravo zvládne.Orientujete svoju firmu na francúzsky trh?

V takom prípade potrebujete bezchybnú francúzštinu. Práve v takýchto prípadoch Vám odporúčame využiť prekladateľské služby od rodených hovoriacich, ktoré Vám pomôžu naštartovať, resp. rozbehnúť Vaše podnikanie. Ak s Francúzskom neobchodujete, ale rozhodli ste sa, že sa stane Vaším novým domovom, respektíve ste si tam našli lásku svojho života alebo tam pracujete, určite budete skôr či neskôr potrebovať oficiálne, t.j. úradné preklady do francúzštiny. Úradné preklady sa často vyžadujú v rámci oficiálnej komunikácie s úradmi. Ktoré dokumenty sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú musieť preložiť úradne, a teda pri ktorých dokumentoch budete potrebovať úradné preklady do francúzštiny, si môžete pozrieť v nasledujúcom zozname:- Rodný list- Sobášny list- Živnostenské osvedčenie- Výpis z registra trestov.- Výpis z obchodného registra. 

Či už Vás jazyk lásky očaril alebo nie, ak potrebujete profesionálne preklady, AGENTÚRA KVALITNÝ PREKLAD je pre Vás tou najlepšou voľbou!Tešíme sa na Vaše objednávky!

Čítajte ďalšie články →

Preklady Bratislava

08:00 – 20:00

Grösslingová 4
811 09 Bratislava, Slovensko

E-mail: bratislava@kvalitnypreklad.sk

Telefón: +421 902 247 550

Preklady Martin

08:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

M. R. Štefánika 1012/2,
036 01 Martin
(budova VUB banky)

E-mail: kvalitnyprekladmartin@gmail.com

Telefón: +421 902 247 550